Wyposażanie sal konferencyjnych

Sprzęt audio-wizualny zawsze dostosowywany jest do przeznaczenia konkretnych sal.

Sale konferencyjne można podzielić na kilka rodzajów:test

- sale wielofunkcyjne – służą jako sale konferencyjne, bankietowe, weselne, itp.
W tych salach jest ważne, aby sprzęt był zamontowany dyskretnie. Do tego stosuje się ekrany do zabudowy w suficie, projektory w windach sufitowych oraz głośniki sufitowe lub ścienne podtynkowe. Miejsc do podłączenia komputera z projektorem powinno być kilka na ścianach lub w puszkach podłogowych, żeby można było ustawić stoły i miejsce prowadzącego spotkanie w dowolny sposób.

- sale konferencyjno – szkoleniowe -  w takich salach sprzęt nie musi być już tak starannie ukryty. Ważna jest tutaj funkcjonalność, możliwość podłączenia komputera w wielu miejscach. Często w takich salach stoły są ustawione na stałe, w związku tym przyłącza sygnałowe montuje się w blatach stołów.

- sale modułowe – możliwość dzielenia sal na mniejsze lub korzystanie z jednej dużej. W takich salach z reguły montuje się sprzęt o niższych parametrach w mniejszych salach oraz o wyższych, aby wykorzystać go przy połączeniu sal. W takiej konfiguracji sal montuje się również zaawansowany system sterowania dla ułatwienia korzystania ze sprzętu.

 

Wyposażenie sal ze względu na ich wielkość i przeznaczenie:

- małe sale konferencyjne: projektor, ekran projekcyjny, przyłącze sygnałowe ścienne lub stołowe, system wideokonferencji, proste nagłośnienie, czasami system sterowania, zaciemnienie (żaluzje pionowe/poziome lub rolety materiałowe)

- duże sale konferencyjne: projektor, winda do projektora, ekran projekcyjny, system sterowania, przyłącza sygnałowe ścienne, stołowe, podłogowe, system wideokonferencji, nagłośnienie, system tłumaczeń symultanicznych, zaciemnienie, wyświetlacze LCD

- sale wykładowe: projektor, ekran projekcyjny, tablice suchościeralne, system sterowania, nagłośnienie, zaciemnienie, wizualizer, przyłącze stołoweekrany projekcyjne - instalacje audiowizualne - nagłośnienie Wrocław - Projektory - przyłącza audiowizualne - Wyposażanie sal konferencyjnych